Stalo se jednoho dlouhého večera, zavření v karanténě během epidemie COVID-19:


Jak to bylo doopravdy

Rozum v hrsti vznikl, protože věříme ve vzdělání. Vzdělání je to, co posunulo lidstvo od života v jeskyních až k současné moderní společnosti. Předáváním znalostí a zkušeností z generace na generaci se lidstvu podařilo zajistit dostatek potravy a postavit bytelné příbytky k ochraně před rozmary počasí. Vzdělávání dětí ve školách umožnilo uchovat a postupně prohlubovat poznání a aplikovat je do života společnosti. Bez vzdělání by nebyly počítače, internet, ba dokonce ani knihy. Bez vzdělání bychom dnes nelétali do vesmíru a místo toho i nadále věřili, že Slunce obíhá kolem Země. ...Nebo že Země je placatá.

Rozum v hrsti je moderní verze "programu", který jsem poprvé naprogramoval v roce 1995 pro učení se slovíček do angličtiny na gymnáziu. Program jednoduše opakoval otázky na slovíčka tak dlouho, dokud jsem neodpověděl na všechno správně. Běžně jsem se pomocí něj naučil přes 200 slovíček za večer. Rozum v hrsti jde samozřejmě mnohem dál. Dnešní technologie umožňují pokročilou práci s daty a jejich analýzu a díky tomu i velmi sofistikovaný výběr otázek tak, aby se systém zaměřil na procvičení opravdu potřebné látky.

Přestože Rozum v hrsti vznikl narychlo po večerech a víkendech uprostřed karantény, jedná se o myšlenku, se kterou jsme si pohrávali už více než rok. Aktuální podoba je to, co jsme byli schopni udělat sami během jednoho měsíce. Víme, že to není dokonalé, ale zůstaňte s námi. Jde o semínko něčeho mnohem většího.

O projektuObchodní podmínkyOchrana soukromíKontakt

Web povozuje: Lukáš Nevosád, Za Parkem 14, 621 00 Brno, IČ 68133740.